Translate

26 Mayıs 2014 Pazartesi

ADAYIMIZI BİZ BELİRLEYELİM Cumhurbaşkanımız Kim Olsun?
Cumhurbaşkanımız Kim Olsun?

Önümüzdeki yaz günlerinin, sadece mevsimsel sıcaklık değil yönetimsel bir sıcaklıkla iki kat bunaltıcı ve hararetli yaşanacağı malum.
Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ön hazırlıkları başladı. Muhalefet liderleri ortak aday arayışında çalışmalarını yürütmekte, ismi öne çıkan ortak bir aday bulamadılar henüz. İktidar partisinde ise aday belirleme biraz olsun muhalefete göre kolay iki isim üzerinde duruluyor mevcut Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Başbakan R.Tayyip Erdoğan.

İlk defa halkın seçeceği Cumhurbaşkanını belirlemede siyasi iradenin etkin olacağı aşikar.
İktidar, kim Cumhurbaşkanı olsun kararsızlığında, Muhalefet ise ortak aday bulalım uzlaşalım derdinde. Her iki kesimde kendi çevrelerinde bu işi için çalışıyor fakat önemli bir konu es geçiliyor yada önemsenmiyor.

Halkın seçeceği Cumhurbaşkanını, seçim öncesi halktan bi taraf şekilde belirleme çalışmaları yetersiz ve itinasız bi çalışmadır.

ADAYIMIZI BİZ BELİRLEYELİM
10 Ağustosta sandıkta seçeceğimiz adayımızı şimdiden belirleyelim halk olarak. Belki büyük bir etkisi olmayacaktır görüşlerin, belki önemsenmeyecektir fakat halk olarak da bu işe bilinçli yaklaştığımızı gösterelim.

İlk defa yapacağımız bu seçimde mutlaka bazı aksaklıklar olacaktır. Daha önce örneğini yaşamadığımız için hoşgörülü olmamız lazım. Fakat seçimi organize edecek olan kurumlarında gerekli açıklamalar ve yönlendirmeler ile bu aksaklıkları en alt seviyeye indirmeleri gerekmektedir.

NOT:
HERKES CUMHURBAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTEDİĞİ İSMİ YORUM OLARAK YAZARSA ÇORBADA BİZİMDE BİR NEBZE OLSUN TUZUMUZ OLUR.