Translate

29 Mayıs 2013 Çarşamba

Medya Terörü

Günümüzün en tehlikeli ve en etkin silahı " MEDYA " 
Doğru kullanıldığında ki faydaları saymak ile bitmez her eve lazım.
Fakat belirli amaçlar için kullanılmaya başlandığında potansiyel olarak her bireyi etkileyen inanılmaz bir güç kullanan hedefini tam 12 den vuran bir silah olur.

Medya Yönlendirmeleri
İrdeleyeceğimiz ilk konu son günlerde ülkemizde ki bir çok saygın gazete ve İnternet haber sitelerinde bir anda yayılan dikkat ve ilgi çekilen bir haber "BU ŞEHRİN %85'İ KADIN" haberi.
Haberde Ukranya'nın Liviv şehrinden bahsediliyor ve kadın nüfusunun yoğunluğu ile vurgu yapılıyor. Gerçekte ise bahsedilen haber tamamen yalan şehirin nüfusu 860.000 kişi bunun da 51.5% kadın 48.5% erkek.
Gelelim neden bu şekilde bir haber yapıldığına, haberin amacı tamamen ticari ve bahsedilen şehire direk uçuşlara başlayan bir havayolu şirketimizin ülkemizde oluşturduğu manipülasyon daha doğrusu cezbedip kandırması. 

İkinci konumuz gene gündemde olan bir protesto hareketi "Taksim Gezi Parkı" bunun hakkında çok bişey söylemeden tek bir fotoğrafla geçeceğiz.
Aynı haberin iki farklı yayını.

Son örneğimiz ise yüreklerimizi yakan ve Cumhuriyet tarihimizin en büyük terör olaylarından biri olan "Reyhanlı" sosyal medyamızda dolaşan bir çalışma o kadar güzel anlatıyor ki tüm olayı söyleyecek kelime kalmıyor. Duyduğunuz gördüğünüz her şeyi irdeleyin, sorgulamak ve araştırmaktan kaçmayın.
Okumayan, araştırmayan, incelemeyen insanlar topluluktan öteye gidemezler. 
Bize gösterilen her şey doğru mu? 
Acabanız eksik olmasın....

Sağlıcakla Kalın.....