Translate

25 Ekim 2014 Cumartesi

HAKKARİ HARİTADAN SİLİNSİN !!! VİLMODİT UYGULANSIN

HAKKARİ HARİTADAN SİLİNSİN ! VİLMODİT UYGULANSIN!!!

1930 Yılında Menemen'de Kubuliay'ın Şehit edilmesi üzerine Gazi Mustafa Kemal'in Menemeni haritadan silin emrini vermesi ile gündeme gelen Vilmodit uygulaması Hakkari için uygulansın.

Bugün böyle bir emri verebilecek bir yönetimimiz ve irademiz maalesef ki bulunmamaktadır. Makam koltuklarını saltanatları için kaba etleri ile dolduranlar ülkemizin evlatlarının hunharca katledilişini izlemiyor duymuyor bile....

HAKKARİ İÇİN VİLMODİT UYGULANSIN

Baş belası kahpe bir şehir olan Hakkari ilimiz için Vilmodit uygulanarak haritadan silinmesi artık elzem olmuştur. Bunu sözde yöneticilerimiz yapamayacak fakat halkın nezdinde Hakkari utanç şehri olarak anılacaktır.
VTKNOT:
Vilmodit ne demek?
Fransızca bir sözcük olan "Ville Maudite", cezalandırılmış şehir anlamına geliyor. Vilmodit kasaba ise, toplumsal olarak işlenen bir suç yüzünden bir kentin cezalandırılması nedeniyle oluşuyor. Buna göre, "Kasabanın bütün halkı şehir dışına çıkarılır, aileler, birer ikişer memleketin başka şehirlerine dağıtılır, tam boşaltılmış şehir tümüyle yakılır, bugünkü ve yarınki nesillere ibret olmak üzere hükümet meydanına büyük bir siyah taş, sütun olarak dikilir."