Translate

12 Nisan 2014 Cumartesi

KİMİN KUTLU DOĞUMU?

KİMİN KUTLU DOĞUMU?

Hiç düşündünüz mü nerden çıktı bu kutlu doğum haftası?
Kimlerin fikri ve neden yapıldı?
Neden her yıl aynı haftada kutlanır? Oysa dini günlerimiz Hicri Takvime göre her yıl on gün ilerler.
Buyurun işte ucubelerin yüce dinimize Bidat çalışması. (Bidat: Dine sonradan katılan vecibeler ve mevcut vecibelerin değiştirilmesi. Kısacası dinde değişiklikler.)
Dünyada sadece Türkiye’de kutlanan kutlu doğum haftası 1989 yılında Nur Cemaatinin desteği ile etkinlikler düzenlenerek kutlanmaya başlar. 1994 yılında ise tarih sabitlenir 20-27 Nisan haftası Kutlu Doğum Haftası olur.
Resmi Genelgeler ile belirlenen Peygamber Efendimizin doğum günü 2008 yılında ki bir genelge ile tekrar değiştirilerek 14-20 Nisan haftasına alınır. Gerekçe 23 Nisan Bayramı ile çakışması.
Peki dinimizde değişiklik yapmaya çalışılmasının amacı nedir. İcat edilen Kutlu Doğum Haftası ile eşsiz dinimizi diğer dinlere özelliklede Hristiyanlığa benzetme çabası neden yapılmıştır.

Protestan İslam çabası kime fayda sağlayacak?

İslam’ın ilkeleriyle ve emirleriyle taban tabana zıt bir kültür şeklinde harcama/alışveriş haftası oluşturma çabası, 23 Nisan Egemenlik Bayramının sabote edilerek alternatif olarak Peygamberimizin doğum gününün kutlanması ne kadar İslami ne kadar doğrudur.
Tüm bunlara rağmen Kutlu Doğum Haftasının asıl amacının 27 Nisan tarihinde doğmuş olan bir zatın kutsallaştırma çabası olabilme ihtimali ve buna destekte kusur etmeyen zamanın erkanının “zata hizmetin dine hizmet “ olacağını savunarak hareket etmesi Bidat değilmidir.
Ey! Türk Milleti.
Ucubelerin Dinimiz ve ülkemiz üzerinde oynadığı oyuna dur deme vakti gelmiştir. Halkımız bilinçlenip ucubelerin yerleştirdiği yapıları terk etmelidir.
Yüce Dinimizi değiştirmeye çalışan bu haşhaşilere, zamanında destek olan hükümetimizin de yapılan yanlışlardan bir an önce dönmesi gerekmektedir. Resmiyete giren zatın kutlama törenleri resmen kaldırılmalıdır.
Vtk

Kaynak

2012 yılında Kutlu Doğum Haftası için teklif edilen logo