Translate

27 Kasım 2013 Çarşamba

Değişken Bir Durum


Eskilerin deyimi ile "siz necisiniz beyler" demek geliyor içimden. Tamda bugünlerde yaşamakta olduğumuz seçim öncesi zamanlarda.

Toplamda 50 km mesafede farklı siyasal görüşleri çıkıyor ortaya. Biri A partisinin aday adayını diğeri B partisinin aday adayını destekler konumda, bulundukları yerden çıktıkları an destekleri sadece isim değişikliğine uğramıyor siyasal görüşe de uğruyor.
Şehirde A cı, İlçede B ci, Kırsalda C ci oluveriyorlar birden.

Kutsal bir meslek ve görev olan gazeteciliği ayaklar altına alıp sözüm ona kalemlerinin özgürlüklerini duygusal gülümsemelere karşı pati sallamak olarak görenler bile var.

Özel haberlerden geçilmiyor maşallah, araştırmacı bir o kadar da bilgili ve kitleleri harekete geçire bileceklerini var sayan gazetecilerimiz, Duayen, Fenomen ve Medya imparatoru niteliğinde.

Yazık ki bir umut diye yola çıkan aday adaylarının yakasına yapışılmış "kesin sensin aday" denmiş elinde ki ile yetinilmemiş avucundaki de alınmıştır.

Bu işin maddi kısmı tabi ki kişileri bağlar fakat asıl konu olan ve tartışılması gereken isim desteklemek mi? siyasi görüş desteklemek mi?

İyi kötü herkesin bir görüşü mevcuttur yaşamına uydurduğu, peki doğru olan bu görüşün coğrafi şartlara göre değişken olması mı yoksa doğru bildiğini yanlış dahi olsa savuna bilmesi mi?

Eskiden Ülkemizin solcusu sağcısı vardı Baş verirlerdi Baş eğmezlerdi ya şimdi ?