Translate

5 Haziran 2013 Çarşamba

4. Tekrar Filim - BU TUZAĞA DÜŞME TÜRKİYE'M

BU TUZAĞA DÜŞME TÜRKİYE'M

Bir haftadır gezi parkında olan biten her şey sanki bir filmin 4. tekrarı gibi.
4 diyorum çünkü bu bilinen en bariz olan 4.

Yıl 1955 - 6-7 Eylül Olayları
Sıkıntılı günler geçiren Türkiye de birileri tarafından halkımız içerisinde nifak tohumları gezdirilerek ayaklanmalar ve büyük olaylar çıkarılmıştır.

Yıl 1978 - Maraş
19 - 26 Aralık tarihlerinde 7 gün süren Alevi - Sünni olayları. 150 kişi hayatını kaybetti tahrip olan bir şehir ve yakalanamayan 68 zanlı.

Yıl 1993 - Sivas
2 Temmuz günü Madımak oteli ateşe verilerek çıkarılan olaylarda 37 kişinin ölmesi. Yapılmak istenen Alevi - Sünni çatışması.

Yıl 2013 - Gezi Parkı
Taksim Gezi Parkının yıkılıp yerine AVM yapılmak istenmesi ile başlayan çevreci ve baskılar neticesinde sindirilmiş olan halkın doğal, sakin ve haklı protestosu ile 31 Mayısta başladı. Her kesim tarafından taktir geren kesinlikle siyasal ve rant düşüncesinin olmadığı bir protesto.
1 Haziran gün siyasi ve marjinal grupların dahil olması ile bozulan huzur yerini anarşiye ve iç savaşa bıraktı.

Neler oldu da bu dört farklı tarihte sonuçlar hep aynı oldu. Kimler ülkemizde kaosun çıkmasını istedi, özellikle gezi parkı eyleminde hedefin tamamen dışına çıkarılması kimlerin işine geldi.

Bariz olarak görülüyor ki birileri gene iş başında Türkiye'nin üzerine oynadıkları oyunu harekete geçirmeye çalışıyorlar.

Uyan TÜRKİYE'em gelme oyuna!
Ülkenin farklı yerlerinde amacı huzuru bozmak, anarşi olan Halkımız ile Devletimizi karşı karşıya getirmeye çalışanlara taviz verme.